Haber

6284 sayılı Kanun tartışmasında karşı karşıya gelen Özlem Zengin ve Zekeriya Yapıcıoğlu aynı bölgeden aday gösterildi.

Cumhur İttifakı’na katılım müzakerelerinde Refah Partisi ve HÜDA-PAR’ın 6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’un yürürlükten kaldırılması veya değiştirilmesi talepleri gündemin ilk sıralarında yer aldı.

AYNI BÖLGEDEN ADAY

Bu tartışmada, bu yasaya aykırı olduklarını ifade eden HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve “6284 Sayılı Kanun bizim kırmızı çizgimizdir” diyen AK Parti Grup Başkanvekili Zekeriya Yapıcıoğlu bir araya geldi. Özlem ZenginAK Parti’nin milletvekili listesinde bölgeden bire bir aday gösterildi.

ZENGİN İKİNCİ, YAPICIOĞLU DÖRDÜNCÜ

listede Özlem Zenginİstanbul 3. Bölge ikinci, Yapıcıoğlu ise aynı bölgeden dördüncü aday oldu.

NE OLDU?

Refah Partisi’nin Cumhur İttifakı’na katılması için müzakereler sürerken, YRP’nin ‘6284 sayılı Ailenin Korunması ve Kadına Karşı Şiddetin Önlenmesine Dair Kanun’da değişiklik yapılması talebi tartışma konusu oldu.

YAPICIOĞLU’NUN AÇIKLAMALARI

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu, Erbakan’ın talebini desteklediklerini belirterek, “İstanbul Sözleşmesi’nin ailenin köküne kibrit suyu koyduğunu, 6284 sayılı kanunun adının geçmesine rağmen engellemediğini daha önce basınla paylaşmıştık. şiddet, şiddeti engellemez.”

“TEHDİT RAPORLARI ALIYORUM”

AK Parti Grup Başkanvekili Özlem Zengin, 6284 sayılı Kanun’un Meclis’te ‘kırmızı çizgileri’ olduğunu vurgulayarak, bu açıklamaları nedeniyle hedef haline geldiğini söyledi. Zengin, “Artık bu konuyu fazla konuşmak istemiyorum. Hedef oluyorum. Sayın bakanımız açıklama yapıyor, Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamaları var ama ben bu konuda ne zaman bir şey söylesem hedef oluyor” dedi. bu normalin çok ötesine geçiyor, düzenli ve planlı bir saldırıya dönüşüyor. Bununla da kalmıyor, telefonuma yüzlerce tehdit mesajı geliyor. Bunun ne kadar ciddi olduğunu bilmiyorum, halk fark ediyor mu? “Bunlar” dedi. Saldırılar Türkiye’deki kadınları gerçekten rahatsız ediyor.”

mecitozuhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu