Haber

Afşin’de deprem sonrası imar ve inşaat çalışmaları sürüyor

Kahramanmaraş’ta “yüzyılın felaketi” olarak nitelendirilen depremlerden etkilenen Afşin ilçesinde yeniden yapılanma ve yapım çalışmaları sürüyor.

Belediye Başkanı Mehmet Fatih İnanç, gazetecilere yaptığı açıklamada, vatandaşlardan projeleri yerinde dönüşüm çalışmalarına başlamalarını beklediklerini söyledi.

İnşaat dairesi temsilcileriyle birlikte belediye konferans salonunun ortasına gelen İnanç, depremin ardından Afşin’in yeniden imarı ve imarı için yol haritasının belirlendiğini belirtti.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı tarafından ilçenin bir an önce canlandırılması ve yapılaşmasının sağlanması amacıyla 17 Temmuz’da başlatılan “Yerinde Dönüşüm” projesinin hayırlara vesile olduğunu belirtti.

İlçenin imarı ve imarı için ilgili birimlerle sürekli toplantılar yaptıklarını belirten İnanç, şunları kaydetti:

“Şartların yerine getirilmesi ve sözleşmenin yapılması halinde yarın itibariyle inşaata başlayabileceğimizi gördük. Şube temsilcilerini de toplayarak bu konuda hazır olmalarını istedik. Dönüşüm yapmak isteyen vatandaşlarımızın sahip olması gerekiyor. Yetkili müteahhitlere ait tutanak, Sözleşmeyi imzalamaları halinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığının Kaymakamlık bünyesinde kurulan dönüşüm ofisine gidebilirler, gerekli belgeleri alarak en kısa sürede binaların inşaatına başlayabilirler. Afşin’de bir an önce normalleşip kalıcı barınma sorunumuzu çözmek istiyoruz.Arsa Dönüşüm Projesi için Sayın Cumhurbaşkanımıza, Çevre Bakanımıza ve Çevre Şehircilik Bakanımıza çok teşekkür ediyorum. güzel kurallar. Sıkıntı yok. Her şey Afşin için ve birlikte başaracağız. Birlikte ayağa kalkacağız. Biz hazırız.”

haber-konak.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu