Haber

Bakan Dönmez: Yerli gazımıza nisan sonu mayıs başında kavuşacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, “Depremden dolayı kısa süreli bir aksama oldu ama Allah nasip ederse nisan sonu veya mayıs başında yerli gazımızı vatandaşlarımıza ulaştıracağız. “

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar ve bakanlık yetkilileriyle Filyos Doğal Gaz Denetleme Tesisi’ni ziyaret etti. Türkiye Petrolleri AO (TPAO) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Melih Han Bilgin’den bilgi alan Bakan Dönmez, sahada incelemelerde bulundu. 6 Şubat’ta meydana gelen deprem felaketinin tüm ülkeyi etkilediğine dikkati çeken Dönmez, “Ülke olarak çok zor günlerden geçiyoruz. Depremlerin sadece o bölgeyi etkilediğini söylemek mümkün değil. Kimimizin akrabası kimimizin akrabası oldu. arkadaşımız oldu, kimimizin komşusu oldu. Sadece Türkiye’yi değil tüm dünyayı etkiledi. İnşallah millet olarak hep birlikte bunun üstesinden geleceğiz” dedi.

Depremin olduğu ilk andan itibaren diğer kurumlar gibi bakanlık kurumlarının da sorumluluk üstlendiğini vurgulayan, “Gerek madencilerimiz, gerek teknik heyetteki çalışanlarımız, gerekse sahada çalışan personelimiz, herkes ‘deyerek bölgeye geldi. Bir cana umut olurum, bir yaraya sarılırım, bir kalbe girerim’ Kurumlarımızdan biri de TPAO.Özellikle depremin en sert vurduğu Adıyaman’da bölge müdürlüğünün kapılarını binlerce depremzedeye açtılar. Orada çalışan işçi arkadaşlarımızın evleri yıkıldı, yakınlarını kaybettiler ama yine de desteklerini esirgemediler, Allah hepsinden razı olsun.” ‘KALDIĞIMIZ YERDEN DEVAM EDİYORUZ’ Türkiye’nin en büyük inşaatlarından birinin Filyos Doğal Gaz İşleme Tesisi olduğunun altını çizen Dönmez, “Burada çalışan bazı işçilerimizin yakınları da depremden etkilendi. Maalesef bizimkiler de var. yakınlarını kaybeden işçi kardeşlerimiz.Bunun sonucunda binlerce işçimiz bölgeye gitti.Onlar da tekrar bölgeye gittiler.O döndü.Onlar işlerine kaldıkları yerden devam ediyorlar” dedi.

Bakan Dönmez, iş makinelerinin de bölgeye gittiğini belirterek, “Buradaki yüzlerce iş makinesi arama kurtarma çalışması yaptı. Bize daha acil ihtiyacı olan vatandaşlarımız varken duyarsız kalmamıza gerek yoktu. Bunu öngörerek” dedi. takvim ertelenir bazı işler ertelenirdi tüm gücümüzle bölgeye geçtik.Enkazdan sağ çıkmak bizim için tüm projelerden daha değerli.Şimdi daha emin ve güçlü bir formda kaldığımız yerden devam ediyoruz. Buradaki arkadaşlarımız zoru başarma konusunda maharetli kişilerdir.Başaracaklarına da inanıyorum.Depremden dolayı kısa süreli bir aksama oldu ama Allah nasip ederse nisan sonu.Mayıs başı itibari ile biz Yerli gazımızı vatandaşlarımızla buluşturacağız” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu