Haber

Bakan Özhaseki, Kolombiyalı mevkidaşı Velasco ve BM Genel Sekreter Yardımcısı Ryder ile görüştü

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Kolombiya Konut ve Şehircilik Bakanı Catalina Velasco ve Birleşmiş Milletler (BM) Genel Sekreter Yardımcısı Guy Bernard Ryder ile bir görüşme daha gerçekleştirdi.

Bakanlıktan yapılan yazılı açıklamaya göre Özhaseki, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşinin himayelerinde 140’ı aşkın ülkeden temsilcilerin katılımıyla İstanbul’da düzenlenen Dünya Şehirler Günü Zirvesi öncesinde ilk olarak Kolombiya Konut ve Şehircilik Bakanı Velasco ile bir araya geldi. Emine Erdoğan.

Toplantıda, Türk ve Kolombiya hükümetlerinin ortak geliştirebileceği projeler hakkında görüş alışverişinde bulunuldu, çevre ve şehircilik yatırımlarına ilişkin bilgiler de paylaşıldı.

Sıfır Atık Projesinin kazanımları konuşuldu

Özhaseki, BM Sıfır Atık Danışma Kurulu Toplantısı kapsamında Türkiye’ye gelen BM Genel Sekreter Yardımcısı Ryder ile Vahdettin Köşkü’nde bir araya geldi.

Toplantıda bakanlığın çalışmaları anlatılarak, şehirlerde sürdürülebilirliği sağlayacak başta sıfır atık olmak üzere çevre projeleri konusunda istişarelerde bulunuldu.

Özhaseki, Emine Erdoğan’ın himayelerinde bugün bir dünya markası haline gelen Sıfır Atık Projesi ile elde edilen kazanımları BM Genel Sekreter Yardımcısı Ryder’a da anlattı.

marmaris-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu