Haber

Başkan Büyükakın: 4 yılda 18 milyar TL yatırım yaptık, 4 milyar TL borç ödedik.

Kartepe ilçesinde esnaf ve sanatkarlarla toplantılarını sürdüren Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, “4 yılda 18 milyar TL yatırım yaptık, 4 milyar TL borç ödedik.”

Toplantıya bölge esnafının yanı sıra Kartepe Belediye Başkanı Mustafa Kocaman, Kocaeli Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Kadir Durmuş ve esnaf temsilcileri katıldı. Konuşmasında Büyükşehir Belediyesi’nin yatırımlarına değinen Başkan Büyükakın, “Sahadaki ekiplerimiz Kocaeli’nin her noktasında hizmet ve projeler yürütüyor. Elbette eksik kaldığımız durumlar olabiliyor. Tamamlamaya çalışıyoruz. bunu esnaflarımızın tespiti ve yorumuyla yapıyoruz. Değerli esnaf kardeşlerimiz, hemşehrilerimizin bize emanetini yapacağız.” “Çalışıyoruz. Bakın 4 yılda 18 milyar TL yatırım yaptık, 4 milyar TL borcu kapattık” dedi.

Pandemi döneminde iki yıl boyunca dünyanın kapalı olduğunu, dünya pazarında ekonomik dalgalanmalar yaşandığını ve ardından Ukrayna-Rusya savaşının çıktığını sözlerine ekleyen Başkan Büyükakın, “Bunu söylediğim için çok üzgünüm ve bunu bir ülke olarak söylüyorum. Günlerce o bölgede kalan biri. 6-7 Şubat depremini yaşadık. Çok büyük bir şoktu.” “Devletimizin tüm kurumları o bölgede yoğun bir şekilde çalışmalarını sürdürüyor. Bahsettiğim tüm olumsuz gelişmelere rağmen söz verdiğimiz projelerin yüzde 92’sini tamamladık. Bakın yüzde 50’lik bir kısmı olan teleferiği bitiriyoruz. Kocaeli ve Kartepe ilçesinin yıllık hayali. Artık Körfez’i de temizliyoruz” dedi.

Popülizmle hareket etmediklerini belirten Başkan Büyükakın, “Vatandaşlarımıza vergileriyle hizmet ediyoruz. Bunun sorumluluğunu biliyoruz. Öncelikleri belirleyerek hizmetlerimize devam ediyoruz. Tarıma büyük destek sağlıyoruz. Sadece tarıma 10 yıldır destek verdik. 350 milyon TL.” – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu