Haber

Biden talimat verdi: Ülkede bayraklar yarıya indirilecek

Biden, olayla ilgili yaptığı yazılı açıklamada, “Teksas’ın Allen kentinde işlenen anlamsız şiddet eylemlerinin kurbanlarına saygı göstergesi olarak” ülke bayraklarının yarıya indirilmesini talep etti.

Bir alışveriş merkezindeki saldırıda hayatını kaybeden 8 Amerikalının ailelerine başsağlığı dileyen ABD Başkanı, “Jill ve ben, aileleri ve diğer ağır yaralılar için dua ediyor, hızlı ve cesurca hareket eden ilk müdahale ekiplerine minnettarız. hayat kurtarmak için.”

Biden, federal, eyalet ve yerel kolluk kuvvetlerinin saldırıyı soruşturmak için yakın bir şekilde çalıştığını ve federal kurumlara gerekli tüm takviyeleri sağlama talimatı verdiğini söyledi.

Açıklamada, yurt dışı temsilcilikleri ve donanma gemileri de dahil olmak üzere bayrakların 11 Mayıs 2023’te gün batımına kadar eksik kalacağı kaydedildi.

“SİLAHLI ŞİDDET AMERİKALI ÇOCUKLAR İÇİN BAŞLICA ÖLÜM NEDENİDİR”

Dünkü akının AR-15 tarzı yarı otomatik silahla gerçekleştirildiğinden bahseden Joe Biden, “Amerikan toplumu bu yıl şimdiden 200’e yakın toplu infaza maruz kaldı. Güvenilir tahminlere göre 14 binden fazla vatandaşımız yaşamını yitirdi. Amerikalı çocukların önde gelen ölüm nedeni silah şiddetidir.” kullanılmış.

Silah satışlarını sınırlama çabaları hakkında yorum yapan Biden, “bazı ilerlemeler kaydedildi” dedi. “Ama bu yeterli değil. Hayat kurtarmak için daha çok, daha hızlı harekete ihtiyacımız var.”

Cumhuriyetçi Kongre üyelerine bu konudaki sorumluluklarını hatırlatan ABD lideri, Kongre’den baskın silahları ve yüksek kapasiteli şarjörleri yasaklayan bir yasa tasarısı göndermesini ve kozmik özgeçmiş kontrolleri yapmasını istediğini kaydetti.

Teksas eyaleti Allen İtfaiye Şefi Jonathan Boyd dün yaptığı basın açıklamasında, öldürülen zanlının 8 kişiyi öldürdüğünü ve en küçüğü 5 yaşında olan 7 kişiyi de yaraladığını belirtti.

murgulajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu