Teknoloji

Binlerce BMW 3 Bir Problemden Dolayı Geri Çağırılıyor

Alman menşeili Dünyaca ünlü otomobil üreticisi BMW özellikle BMW 3 serisi kullanıcılarını ilgilendiren bir bildiri yayınladı. BMW, arabalarına sonradan M Sport direksiyon taktıran kullanıcılarının araçlarının kontrol ve denetim için geri çağırdı. Yapılan açıklamaya göre araçlarına sonradan M Sport direksiyon takan araçlarda kullanılmakta olan Takata Hava Yastıkları ölüm tehlikesini büyük ölçüde arttırıyor.

375 Bin BMW 3 Serisi Araç Hava Yastıkları Sorunu Sebebiyle Geri Çağırılıyor

Binlerce BMW 3 Bir Problemden Dolayı Geri Çağırılıyor

Alman araba devi BMW geçtiğimiz günlerde özellikle BMW 3 serisi kullanan araç sahiplerini ilgilendirecek önemli bir bildiri yayınladı. Yayınlanan bu bildiriye göre 375 bin adet BMW 3 serisi araçta sonradan değiştirilen hava M Sport direksiyonlardan dolayı hava yastığı problemi oluşuyor. Takata marka hava yastıkları acilen değiştirilmesi gerektiğini de yaptığı bu bildiriye ekledi.

BWM 2006-2011 yılları arasında üretilen BMW 323i, 325xi, 328i,328xi,330i,330xi, 335i,335xi araçları ile 2006-2012 yılları arasında üretilen BMW 3 Serisi SportWagon modellerini de geri çağırdı. Gerçekleştirilen bu geri çağırma işleminde E90 model araçlarda yer almakta. Yapılan bu geri çağırma işlemi sadece bu modellerle sınırlı değil başka araçlarda da uygulanacağı gelen haberler arasında. Bu arabalar arasında F30 kasa kodlu BMW araçlarda yer almakta.

Birçok otomotiv şirketi 2013 yılından beri Takata Hava Yastığı problemi ile karşı karşıya. Çoğunlukla Amerika Birleşik Devletleri’nde ortaya çıkan bu sorundan en çok Nissan, Toyota gibi büyük firmalar etkileniyor.

haberderince.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu