Ekonomi

Bitcoin türev ticareti yükselerek 2021’deki zirvelere yaklaşıyor

Bitcoin türev piyasası, en son 2021’in sonlarında kripto para biriminin tüm zamanların en yüksek seviyelerine ulaştığında görülen ateşli aktiviteyi yansıtan önemli bir artış yaşadı. Bu yıl vadeli işlemler ve opsiyon açık pozisyonlarındaki istikrarlı artış, kripto para biriminin fiyatının 2022’deki en düşük noktasından toparlanmasının ardından Bitcoin spekülasyonunda yenilenen heyecana işaret ediyor. Bu canlanma büyük ölçüde ilk ABD spot Bitcoin Borsa Yatırım Fonlarının (ETF’ler) potansiyel onayına ilişkin beklentilerden kaynaklanıyor.

Bu haftanın başlarında, büyük bir dijital varlık türev borsası olan Deribit, platformlarındaki Bitcoin opsiyon açık pozisyonlarının benzeri görülmemiş bir 14,9 milyar dolara ulaştığını duyurdu. Bu rakam, Ekim 2021’de belirlenen 14,4 milyar dolarlık önceki rekoru aştı. Orbit Markets’tan Caroline Mauron Bitcoin’in Yatırımcıların fiyatının 100.000 $ veya daha fazlasına çıkacağına dair kaldıraçlı bahisler koymasıyla kripto alım seçeneklerine yönelik güçlü bir iştah gözlemlendi. 38.000 dolarlık kritik direnç seviyesi yatırımcılar tarafından yakından takip ediliyor.

Bitcoin’in fiyatı Perşembe günü 38.000 $ seviyesine yaklaştı ancak daha sonra Singapur’da Cuma öğleden sonra 36.264 $’a düştü. Analistler, yatırımcı duyarlılığını ve piyasa yönünü ölçmek için Bitcoin vadeli işlem ve opsiyon piyasalarındaki birçok değerli eğilimi yakından izliyor. Bunlar her zaman vadeli işlem süreçlerinin davranışlarını ve eğri değişikliklerini ve ayrıca opsiyon ticareti faaliyetlerinden elde edilen bilgileri içerir.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu