Ekonomi

Dominion Energy Virginia güneş enerjisi projeleri için onay aldı

Dominion Energy Inc. (NYSE:D), Virginia’nın kamu hizmeti düzenleyicilerinden, eyaletteki yenilenebilir enerji tekliflerini önemli ölçüde artıracak toplam 764 megawatt (MW) elektrik kapasitesine sahip yeni güneş enerjisi projelerine devam etmek için yeşil ışık aldı. Virginia Eyalet Şirketler Komisyonu Cuma günü, Dominion’un doğrudan sahip olacağı veya satın alacağı dört güneş enerjisi tesisi de dahil olmak üzere, enerji karışımına 329 MW katkıda bulunacak bir düzineden fazla güneş enerjisi girişiminin geliştirilmesine onay verdi.

Bu projeler, 435 MW ek kapasite sağlayacak olan bağımsız güneş enerjisi girişimleri için güç satın alma anlaşmalarıyla tamamlanmaktadır. Bu yeni projelerle birlikte Dominion, Virginia’daki güneş enerjisi portföyünü 4.600 MW’ın üzerine çıkarmaya hazırlanıyor. Bu genişlemenin, en yüksek performansta 1.1 milyondan fazla eve güç sağlamak için yeterli enerji üretmesi bekleniyor.

Dominion’un ilk olarak geçtiğimiz Ekim ayında Virginia düzenleyicilerine önerilen güneş enerjisi projelerine ilişkin planları, şirketin Enflasyon Azaltma Yasası tarafından sunulan federal temiz enerji teşviklerinden yararlanma stratejisinin bir parçası. Bu yasa, temiz enerji kaynaklarının geliştirilmesini teşvik etmek için vergi kredileri ve doğrudan ödemeler de dahil olmak üzere bir dizi mali fayda sağlıyor.

Şirket, gerekli yerel ve eyalet izinlerinin alınmasına bağlı olarak güneş enerjisi projelerinin 2026 yılında faaliyete geçeceğini öngörmektedir. Bu projelerin tamamlanması, Dominion’un bölgedeki temiz enerji üretimini artırma çabalarında önemli bir adım olacak.

Reuters bu makaleye katkıda bulunmuştur.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu