Haber

Edremit Belediye Başkanı Arslan 19 Mayıs’ı kutladı

Edremit Belediye Başkanı Selman Hasan Arslan, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı gençler ve tüm vatandaşlar için kutladı.

Arslan, 19 Mayıs’ta yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi;

“Tarihimizin dönüm noktalarından biri olan, istikbalimize ve bağımsızlığımıza giden yolda kaderimizi değiştiren, Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün yaktığı milli mücadelenin ateşi olan 19 Mayıs 1919’un yıldönümündeyiz. 19 Mayıs 1919’da Samsun’a gelişinde.

104 yıl önce milli mücadele ateşinin yakılmasıyla başlayan İstiklal Harbi, tarih sahnesinden silinmek istenen milletimizin eşsiz istiklal gayreti ile zaferle sonuçlanmıştır. genci, yaşlısı, erkeği, kadını ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti kurulmuştur.

Ceddi’miz gençlerimize verdiği değeri ve inancı, tarihimizin dönüm noktalarından biri olan bu anlamlı günü Türk gençliğine emanet ederek göstermiştir.

100 yıldır atalarının izinde yürüyen Türk gençliği ve aziz milletimiz; Cumhuriyetimizin ikinci yüzyılında, Cumhuriyetin sarsılmaz bekçileri olarak gösterdiği yolu kararlılıkla sürdürecektir.

Bu inanç ve duygularla, Ulu Cumhurbaşkanımız Mustafa Kemal Atatürk’ü ve bağımsızlık için canlarını veren aziz şehitlerimizi saygı, sevgi, özlem ve minnetle anıyor, gençlerimizin ve tüm halkımızın bayramını kutluyorum.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-karakocan.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu