Haber

Hamit Altıntop: Semih Kılıçsoy sürpriz değil

UEFA Uluslar Ligi 2024-2025 kuraları bugün Fransa’nın başkenti Paris’te çekildi.

UEFA Uluslar B Ligi’nde yer alan ve 4’üncü potadan kura çekimine katılan A Milli Futbol Grubu, 4’üncü grupta yer aldı.

Ay-Yıldızlar grupta Galler, İzlanda ve Karadağ ile karşılaşacak. Grubu lider bitiren takım doğrudan Uluslar A Ligi’ne yükselecek.

2. sıradaki takım ise play-off oynayacak. Dördüncü sırada yer alan takım ise C Ligi’ne düşecek.

“İyi şanslar, güzel bir beraberlik”

Kura çekimini yerinde takip eden Milli Personelden Sorumlu İdare Meclisi Üyesi Hamit Altıntop, törenin ardından açıklamalarda bulundu.

Milli Takımımızın son 3 yılda yakaladığı ivme ve benimsediği sistemin altını çizen Hamit Altıntop, şu ifadeleri kullandı:

Hayırlı olsun, güzel bir beraberlik. Bildiğiniz gibi C Grubu’ndan B Grubu’na yükselme hakkını kazandık. Şu anki hedefimiz özellikle bu kura sonrası A Grubu’na çıkmak ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmektir. 3 yıldır A Milli Takım’ın başındayım. Son 3 yılı analiz ettiğimizde iyi bir ilerleme kaydettik. Bunun sonucunda hem oyuncu grubunun yaş ortalaması düştü, hem de oyun daha iyi hale geldi. Bu sistemde devam etmek istiyoruz.

“Takımımızın ve oyuncularımızın dominant oyunlarını sürdürmek istiyoruz”

Konuşmasına yarışmacıları değerlendirerek devam eden Altıntop, şöyle konuştu:

Bildiğiniz gibi İzlanda’da tarihimizde pek iyi sonuçlar alamadık. Galler karşısında da zaman zaman zorluklar yaşadık. Ancak bu olumlu süreci ve olumlu gelişmeyi de yansıtmaya devam edeceğimize inanıyorum. Takımımızın ve oyuncularımızın dominant oyunlarını sürdürmek istiyoruz.

“Aslında Semih Kılıçsoy sürpriz değil, Semih’le aylardır, yıllardır birlikteyiz.”

A Milli Grup havuzunda her zaman genç oyuncuları takip ettiklerini vurgulayan Altıntop, şöyle konuştu:

Bu benim görevdeki 5. yılım. İlk yıldan beri Genç Ulusal Gruplardan sorumluyum. 3 yıldır Milli Takım sorumlusuyum. Aslında Semih Kılıçsoy sürpriz değil, Semih’le aylardır, yıllardır birlikteyiz. Biz bunu sahada takip ediyor ve önemsiyoruz. Öğretmenlerimiz çok özverili çalışıyorlar. Semih’in Beşiktaş’ta dinlenmesi ister istemez onu biraz daha gündeme getirdi. Ama potansiyeline her zaman inandığımız bir oyuncu, her zaman radarımızdaydı. Bunun takımımızı güçlendirmesi, rekabeti artırması elbette çok gurur verici.

“Türkiye tarihinin en iyi Milli Takımını oluşturabiliriz”

Başarıya giden yolun çalışmaktan, çalışmaktan ve inanmaktan geçtiğini belirten Altıntop, şu yorumu yaptı:

Hayallerimiz büyük ama onları doldurmamız gerekiyor. Bu ne; Çok çalışmamız lazım, birlikte çalışmamız lazım. Bildiğiniz gibi futbolda 3 sonuç vardır. Bu sonuçlardan biri mağlubiyet, diğeri beraberlik, diğeri ise kazanmaktır. Bunu daha önce de söyledim. Yan yana oynamak, birlikte oynamak, karşılıklı oynamak var. Amacımız ister yönetici olarak, ister teknik ekibe destek olarak birbirimiz için adım atmak. Bunu başarabilirsek, kardeşlerimiz iyi performans gösterir ve kendilerine inanırlarsa çok güzel sonuçlar elde edebileceğimize inanıyorum. Bildiğiniz gibi EURO 2032 ülkemizde olacak. Bu kardeşlerimizle birlikte çok güçlü ve büyük hedefler belirleyerek ilerleyebilir, Türkiye tarihimizin en iyi Milli Takımını oluşturabiliriz.

odemis-haber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu