Ekonomi

Hut 8, menkul kıymet ihlalleri iddiasıyla dava açtı

NEW YORK – Hut 8 Corp., bir kripto para birimi ve veri madenciliği şirketi. (NASDAQ: HUT) aleyhine, 1934 tarihli Menkul Kıymetler Borsası Yasası’nın ihlal edildiği iddiasıyla bir toplu dava açıldı. Amerika Birleşik Devletleri New York Güney Bölgesi Bölge Mahkemesinde açılan dava, Kasım 2017 ile 1934 yılları arasında Hut 8 menkul kıymetlerini satın alan yatırımcıları temsil ediyor. 9, 2023 ve 18 Ocak 2024.

Şikayet, Hut 8’in (USBTC) olarak da bilinen US Bitcoin Corp. US Data Mining Group Inc.’e bağlı olduğunu iddia ediyor. USBTC ile birleşmesinin ardından USBTC’nin, büyük hissedarlarından birinin açıklanmayan bir ilişkili taraf olduğunu hissedarlara tam olarak açıklamadığı iddia ediliyor. Ek olarak, USBTC’nin en önemli varlığı olan King Mountain, Teksas’taki ortak girişim bitcoin madencilik tesisinin tarihsel olarak yeterli güç ve yüksek hızlı internet sağlamada başarısız olduğu ve bazı USBTC varlıklarının karlılığının abartıldığı ileri sürülüyor.

Bu iddialar, J Capital Research’ün 18 Ocak 2024’te Hut 8’in USBTC ile birleşmesinin çeşitli yanlış beyanlara dayandığını iddia eden bir raporunun ardından ortaya çıktı. Rapor ayrıca USBTC’nin birleşme olmasaydı iflasla karşı karşıya kalacağını öne sürdü ve USBTC’nin değerinin, Hut 8’in onu satın almak için ödediği 745 milyon dolardan yaklaşık %70 daha az olduğunu varsaydı. Sonuç olarak, Hut 8’in hisse fiyatı %23,3 düşerek raporun yayınlandığı gün hisse başına 7,12 dolardan kapandı.

Hut 8 yatırımlarında kayıp yaşayan ve yasal haklarını görüşmek isteyen yatırımcıların, baş davacı olarak hareket etmek istiyorlarsa toplu davayı temsil eden hukuk firması Bernstein Liebhard LLP ile 8 Nisan 2024 tarihine kadar iletişime geçmeleri tavsiye ediliyor. Baş davacı davayı diğer sınıf üyeleri adına yönetecek. Baş davacı olmak için harekete geçmeyenler toplu davanın bir parçası olmaya devam edebilir.

Bernstein Liebhard LLP, 1993’ten bu yana müşterilerine 3,5 milyar doların üzerinde tazminat kazanma geçmişiyle dava açıyor. Firmanın, The National Law Journal’ın “Davacıların Sıcak Listesi” ve The Legitimate 500 listesinde yer alan çok sayıda dava ve toplu dava geçmişi bulunmaktadır.

Bu makale yapay zeka yardımıyla oluşturulmuş, bir editör tarafından çevrilmiş ve incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şartlar ve Koşullarımıza bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu