Haber

Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu Kayseri’de öğretmenler için sahne aldı

Kayseri’de Talas Belediyesi tarafından düzenlenen 24 Kasım Öğretmenler Günü programında Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu konser verdi.

Kayseri Üniversitesi 15 Temmuz Kongre ve Kültür Merkezi Salonu’nda sahne alan Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu solistleri, tanınan müziklerin yanı sıra ” Kerkük’ün Zindanı”, “Çırpınırdı Karadeniz” üzere müzikler ile “Erkilet Güzeli Bağlar Bozuyor” türküsünü seslendirdi.

Vali Gökmen Çiçek, konserin akabinde solistlere çiçek verdi. Bu sırada Çiçek’in telefonla aradığı Jandarma Genel Kumandanı Orgeneral Arif Çetin salondakilere hitap etti.

Çetin, tüm öğretmenlerin gününü kutlayarak, “Hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz öğretmenlerimizin, ayrı ayrı ellerinden öpüyoruz.” tabirini kullandı.

Jandarmanın ülkenin her yerinde 7 gün 24 saat vatandaşın yanında olduğunu lisana getiren Çetin, “Jandarmamız vatandaşımızın emrine amadedir. Devletimizin birliği ve bütünlüğü, ebediyete kadar şanlı ay yıldızlı bayrağımızın dalgalanması için binlerce şehit verdik, on binlerce gazi verdik.”dedi.

Çetin, pahalı Kayserilileri hürmet ve sevgiyle selamladığını lisana getirerek, “Öğretmenler Günü vesilesiyle, değerli arkadaşım Talas Belediye Başkanı Mustafa Yalçın’ın jandarmamıza böyle bir program yapması için talepte bulunmasından dolayı çok mutlu oldum. Bu konserin verilmesinde emeği geçenlere teşekkür ediyorum ve bando takımımızı da tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Program, Jandarma Genel Komutanlığı Bandosu solistlerinin “Memleketim” müziğini seslendirmesiyle sona erdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu