Haber

Karabağ’da Azerbaycan Askerlerine Köpekli Terör Saldırısı Girişimi

Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Karabağ’daki yasadışı Ermeni silahlı gruplarının Hocavend bölgesi yönünde nöbet tutan Azerbaycan askerlerini uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcıya (EYP) bağlanan bir köpekle hedef aldığını duyurdu.

Karabağ’daki Ermeni silahlı grupları terör saldırısı girişiminde köpekleri kullandı. Azerbaycan Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada, Rusya barış gücünün geçici olarak görev yaptığı Azerbaycan topraklarında yasa dışı Ermeni silahlı gruplarının, Azerbaycan ordusunun mevzilerinde nöbet tutan askerlere yönelik terör eylemi girişiminde bulunduğu belirtildi. Bir köpeğe uzaktan kumandalı el yapımı patlayıcı (EYP) takılarak Hocavend bölgesi yönlendirildi.

Açıklamada, Azerbaycan askerlerinin dikkati sonucu Ermeni silahlı gruplarının terör hareketinin engellendiği vurgulanarak, “Mevzilerimize yaklaşan köpeğe patlayıcı patlatılmaya çalışılması engellendi. Bu provokasyon değerlendirildi” denildi. Bazı Konvansiyonel Silahların Kullanımının Yasaklanması veya Kısıtlanması Sözleşmesi’nin Mayın, Mayın Tuzağı ve Diğer Cihazların Kullanımının Yasaklanması Protokolüne aykırı bir eylem olarak.” “Bunu şiddetle kınıyoruz. Hayvanların suikast amacıyla kullanılması ahlak dışı bir davranıştır ve bunu terör eylemi olarak değerlendiriyoruz.” – BAKÜ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu