Haber

Kolombiya, Escobar’a ait 70 su aygırını Meksika ve Hindistan’a gönderecek

Kolombiya’da bir süredir ülkeyi kana bulayan uyuşturucu baronu Pablo Escobar’a bağlı 70 su aygırının Meksika ve Hindistan’a gönderileceği bildirildi.

Antioquia Bölgesi Valisi Anibal Gaviria yaptığı açıklamada, hayvan dostu olduklarını vurgulayarak, 70 su aygırının Meksika ve Hindistan’daki korunan doğal yaşam alanlarına gönderilmesi kararı alındığını kaydetti.

Gaviria, suaygırlarının taşınması için Kolombiya tarım ve hayvancılık yetkililerinden bazı belgelerin beklendiğini belirtti.

Buna göre Meksika’ya 10, Hindistan’a 60 su aygırı gönderilmesi bekleniyor.

Ayrıca nakliye yaklaşık 1 milyon $ mal olacağı varsayılmaktadır.

Ölümünün ardından, biri erkek olan dört su aygırı dışında Escobar’ın tüm mal varlığı ülke çapındaki hayvanat bahçelerine transfer edildi.

Escobar’ın suaygırlarının aradan geçen 30 yılda üremeye devam etmesi nedeniyle ülkedeki su aygırı sayısının zaten fazla olduğu ve bu üreme oranının artabileceği gerekçesiyle yetkililerin bu hayvanları başka ülkelere gönderme kararı aldığı söyleniyor. ekosisteme zararlı olabilir.

1949’da Rionegro’da doğan Escobar, suç hayatına hırsızlıkla başladı ve dünyanın en büyük uyuşturucu baronlarından biri oldu. Rüşvet, cinayet ve tehditlerle Kolombiya’da her ortamda büyük güç kazanan Escobar, siyasete atıldı ve parlamentoya girdi.

Pablo Emilio Escobar Gaviria, 1993 yılında Medellin şehrinde, bu ülkedeki ABD Uyuşturucuyla Mücadele Teşkilatı (DEA) çalışanının katılımıyla düzenlenen bir operasyonda öldürüldü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu