Ekonomi

Smith Douglas Homes 1. çeyrek kazanç tahminlerini ıskaladı

ATLANTA – Smith Douglas Homes Corp. (NYSE: SDHC) ilk çeyrek kazançlarını açıkladı ve analist beklentilerinin 0,41 dolar altında 0,33 dolar hisse başına kazanç (EPS) açıkladı.

Şirketin bu çeyrekteki geliri 189,2 milyon dolar olarak gerçekleşti ve geçen yılın aynı dönemine göre %13’lük bir artışa işaret etti. Ancak gelirdeki bu artış analistlerin beklentilerini karşılayamadı.

Kısa bir süre önce halka açılan şirket, 2023’ün ilk çeyreğine kıyasla çeşitli operasyonel ölçütlerde önemli bir artış gösterdi. Net yeni siparişler %15 artışla 765’e, konut kapanışları ise %13 artışla 566’ya yükseldi. Birikmiş konut sayısı da %19 artışla 1.110’a ulaşırken, bu birikmiş konutların satış değeri %25 artışla 381,2 milyon dolara yükseldi. Ayrıca, aktif topluluk sayısı çeyrek sonunda %49 artışla 70’e yükseldi.

Smith Douglas Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve İcra Kurulu Başkanı Greg Bennett, çeyrek sonuçlarından duyduğu memnuniyeti dile getirerek satış ve kapanış beklentilerine ulaşıldığını ve %26,1 olan güçlü brüt marjların korunduğunu vurguladı. Bennett ayrıca şirketin Orta Georgia ve Chattanooga, Tennessee dahil olmak üzere yeni pazarlara açıldığını belirtti.

Başkan Yardımcısı ve Mali İşler Müdürü Russ Devendorf, yaklaşık 33 milyon dolar nakit ve 250 milyon dolarlık teminatsız kredi limiti kapsamında hiç borçlanmadan şirketin güçlü mali pozisyonunu vurgulayarak, net borcun net defter değerine oranının (%9,4) negatif olduğunu belirtti.

Bu makale yapay zekanın desteğiyle oluşturulmuş, çevrilmiş ve bir editör tarafından incelenmiştir. Daha fazla bilgi için Şart ve Koşullar bölümümüze bakın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu