Ekonomi

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği’nin (TÜRKBESD) Yeni Dönem Başkanı BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın oldu.

Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) Olağan Genel Kurul Toplantısını Gerçekleştirdi. Yeni transfer için Birlik Başkanlığına BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın oybirliğiyle seçildi.

Bayrak etabı Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (TÜRKBESD) yönetiminde gerçekleştirildi. Derneğin Olağan Genel Kurul toplantısında yapılan seçimin ardından Yönetim Kurulu Başkanlığına BSH Türkiye CEO’su Gökhan Sığın oy birliği ile seçildi. Shelter, görevi 2019 yılından bu yana TÜRKBESD Başkanı olan Arçelik Genel Müdürü Can Dinçer’den devraldı.

Gökhan Sığın, Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü’nden mezun olmuş ve İngiltere’de University of Bristol’de MBA derecesi almıştır. Profesyonel iş hayatına 1997 yılında Lister Petter şirketinde Proje Müdür Yardımcısı olarak başlayan Sığın, 1999 yılında BSH Konut Gereçleri’ne Planlama Müdürü olarak katıldı. 2003-2009 yılları arasında Bölge Planlama Müdürü olarak görev yaptı. 2009 yılında BSH’nin üst düzey markası Gaggenau’da Satış Müdürü olarak göreve başladı. 2011-2015 yılları arasında Gaggenau ve Özel Müşteriler Müdürü olarak atanmıştır. 2015 yılında Dubai’ye giden ve BSH Ev Gereçleri Orta Doğu CEO’su olarak atanan Gökhan Sığın, 2018 yılından bu yana BSH Türkiye CEO’su olarak görev yapıyor.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu