Ekonomi

Türkiye’deki depremin yaralarını sarmak için Azerbaycan’da ‘kardeş yardımı’ platformu kuruldu

Azerbaycan Girişimciler Konfederasyonu (ASK), MÜSİAD Azerbaycan, Azerbaycan Türk İşadamları Derneği (ATİB), Gençlere Yardım Vakfı, Türkiye-Azerbaycan İşadamları ve Sanayicileri Derneği (TÜİB), Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeler ve Kulüpler Derneği (KOBSKA), Azerbaycan Gıda ve Sanayici Derneği (AQISA), Türkiye Üniversite Mezunları Derneği (TÜMİB), Azerbaycan Eczacılar Kulübü Derneği, Çağdaş Kalkınma Derneği, Türkiye Mezunları Aydınlar ve İşadamları Platformu, Terhis Gençler yetkilileri ile birlikte MÜSİAD Azerbaycan ofisinde İçecek “Kardeş Yardımı” İnsanlar Aydınlanma Sosyal Birliği. platformu kuruldu.

Azerbaycan Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı ve Küçük ve Orta Ölçekli Girişimciliği Destekleme Ajansı’nın (KOBİA) kurumsal desteğiyle platform, Türkiye’nin ilgili devlet kurumları ve Azerbaycan Cumhuriyeti Büyükelçiliği ile koordineli olarak çalışmaktadır. Türkiye, depremzedelere yardım amacıyla Azerbaycan’da.

8 Şubat’ta “Bakü KOBİ Evi”nde kurucu liderler, iş dünyası kuruluşları ve girişimcilerin katılımıyla tanıtılan platform, her zaman depremin Türkiye’deki mevcut ve gelecekteki sonuçlarını ortadan kaldırmak için güçlendirme faaliyetleri düzenlemeyi amaçlıyor.

bağış toplama devam ediyor

“Kardeş Yardım” Platformu tarafından 7-12 Şubat tarihlerinde Azerbaycan’da Gence, Guba, Gebele, Sumgayıt, Fizuli, Haçmaz, Lenkeran ve Göyçay’da iş insanlarının desteğiyle yardım toplama noktaları kuruldu. Bakü’de platforma bağlı 4 istasyonda yardım toplama faaliyetleri devam ediyor.

7-12 Şubat tarihlerinde platforma takviye veren girişimcilerin gönderdiği yardım tırlarının sayısı 27’ye ulaştı. Platform üzerinden AFAD ve diğer kurumların hesaplarına bağış yapıldığı bildirildi.

Genel olarak Azerbaycan’dan Türkiye’ye gelen yardım tırlarının sayısı 100’ü geçti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu