Haber

Yozgat Müftüsü Muharrem’de Aşure Dağıttı

SEYFİ ÇELİKKAYA

Yozgat Müftülük, Muharrem ayı münasebetiyle Cumhuriyet Meydanı’nda kurdukları stantta 2 bin 500 vatandaşa aşure dağıttı. Vatandaşlar tribün önünde kuyruk oluşturdu.

Her yıl Muharrem ayının 10’unda kutlanan Aşure Günü münasebetiyle Yozgat Müftüsü Cumhuriyet Alanı’nda kurulan stantta aşure dağıttı. Vatandaşlar ve çocuklar aşure almak için sıraya girdi. Namazın ardından Yozgat Valisi Ziya Polat ve diğer il yöneticileri aşure dağıttı.

“AŞÜRE TESLİMİ BU AY DA YAPILACAK”

Yozgat İl Müftüsü Ali Gülden, şunları söyledi:

“Bu ayda diğer aylara göre daha çok dikkatin, duyarlılığın, kötülükten sakınmanın, birliğin, barışın, cömertliğin, cömertliğin ve kardeşliğin ön plana çıktığı bir mevsimdeyiz. İbadet açısından Peygamber Efendimiz Hz. , bu ayda oruç tutarak müminler için oruç tuttu.Bu ayda oruç tutmanın O’nun sünnetlerinden biri olduğunu biliyoruz.Kardeşliğin sembolü, paylaşmanın sembolü olarak.Nuh peygamberden bu yana tüm müminlerin birliğine katkıda bulunmak için. bugüne kadar “Yozgat Cumhuriyet Bölgesi’nde Yozgatlı kardeşlerimize her yıl olduğu gibi aşure ikram edelim” dedik.

Kaynak: ANKA / Ömür Boyu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu