Haber

Zelenski’den ‘tank eğitimi’ için Sunak’a teşekkür

Ukrayna Devlet Başkanı Volodymyr Zelensky, İngiltere Başbakanı Rishi Sunak ile telefon görüşmesi yaptı. Zelenski, İngiltere’de Challenger tankları için eğitilen Ukraynalı askerler için Sunak’a teşekkür ettiğini belirtti.

Zelenski, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Rishi Sunak ile görüştüm ve Ukrayna ekiplerini Challenger’lar konusunda eğitmeye başladıkları için kendilerine teşekkür ettim. Ukrayna ordusunun yeteneklerini daha da genişletmek ve çok yönlü desteği konuştuk. Kısa ve uzun vadede Ukrayna.”

İNGİLTERE SAVUNMA BAKANLIĞI AÇIKLANDI

İngiltere Savunma Bakanlığı, 29 Ocak’ta Ukraynalı askerlerin Challenger tankları için eğitim almak üzere İngiltere’ye geldiğini duyurdu. Bakanlık, Ukrayna askerlerinin uçaktan inerken çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak, “Ukrayna tank birlikleri, Rusya’ya karşı yürüttükleri mücadelede eğitime başlamak üzere İngiltere’ye geldi. İngiltere, küresel ortak ülkelerle birlikte Ukrayna’ya Challenger 2 tankları sağlayacak. karşılığında Ukrayna’ya gönderilecek. Uluslararası desteğin gücünü gösterecek”.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu