Ekonomi

Beyşehir’de çiftçiler zararlılar konusunda bilgilendirildi

Beyşehir ilçesinde çiftçiler, ekili alanlarda verim kaybına neden olan zararlılar konusunda uyarılıp bilgilendiriliyor.

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver’in katılımıyla saha çalışmalarında çiftçilerle bir araya gelen ziraat mühendisleri, üreticileri verim kayıpları ve zararlılar konusunda bilgilendiriyor.

Beyşehir İlçe Tarım ve Orman Müdürü Hüseyin Özver, yürütülen çalışmalarla ilgili ilçe genelindeki tarımsal üretim alanlarında oluşturdukları uzman gruplarla denetimler yapmaya devam ettiklerini belirterek, “Bu anlamda çiftçilerimizle sahada buluşmaya devam ediyoruz. Hastalık ve zararlılarla mücadele, haşere takip cihazlarımız ve teknik konularda bilgi vermeye devam ediyoruz. “Personelimizin gözlemleri ile teşhisler koyarak doğru, etkili mücadele yöntemlerini anlatmaya devam ediyoruz.” dedi.

Özver, bu kapsamda son dönemde ilçedeki mısır ve patates ekim alanlarındaki üreticilerle bir araya geldiklerini belirterek, şöyle konuştu:

“Bu bölgelerde tarla sahibi çiftçilerimizle birlikte hastalık ve zararlılara karşı denetimler yaptık. Patateste kara bacak hastalığı, erken yanıklık, patates böceğinin yapraklarda verdiği zararlar ve çok yıllık yabancı otlardan tarla sarmaşığı hakkında üreticilerimizi bilgilendirdik. Sahada yaptığımız çalışmalarda hastalık ve zararlılarla ilgili elde ettiğimiz bulguların ardından kendilerini bilgilendirdik. “Görselleri kurumsal sosyal medya hesaplarımızda paylaşarak ulaşamadığımız tüm çiftçilerimize ulaşmaya ve onları doğru bilgilendirmeye çalışıyoruz. “

ortahaber.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu