Haber

Ekrem İmamoğlu ile Kemal Kılıçdaroğlu Görüşmesinin Kamera Arkası İlk Kez Ortaya Çıktı!

İsmail Saymaz, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu görüşmelerinin perde arkasını Sözcü TV’ye anlattı. Kemal Kılıçdaroğlu’nun Ekrem İmamoğlu’nun ‘değişim’ teklifini kabul etmediğini söyledi.

28 Mayıs’ta yapılan Cumhurbaşkanlığı seçiminin ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun hamlesi merak konusu oldu.

Kılıçdaroğlu’nun istifası da seçimin ardından gündemdeydi. “Kemal Kılıçdaroğlu istifa edecek mi etmeyecek mi?” Görüşmeler sürerken Kılıçdaroğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ile görüşeceği öğrenildi.

Bu görüşmenin detayları çok merak edildi. Gazeteci İsmail Saymaz, Sözcü TV’de katıldığı programda görüşmenin perde arkasını anlattı.

Saymaz, Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu’nun Pazar sabahı kahvaltıya geldiğini belirterek, “İmamoğlu, Kılıçdaroğlu’na bu görüşmede ‘Partimizin değişime ihtiyacı var. Bu değişime ben öncülük edebilirim’ dedi. Kılıçdaroğlu’ndan sonraki dönemde CHP liderliğinde iddiası olduğunu söyledi.” terimleri kullandı.

Daha sonra Saymaz, “İmamoğlu, kongrenin yerel seçimlerden önce ve bir an önce yapılması gerektiğini savundu. Bu kongrenin, genel başkan dahil yönetimin tüm katmanlarının değişmesinin önünü açması gerektiğini söyledi.” söz konusu.

“Kemal Kılıçdaroğlu, başkanının belirleneceği büyük kongrenin seçim sonrasına bırakılması gerektiğini de savundu.” sözlerini ekledi.

İsmail Saymaz’ın anlattığı diğer detayları buradan dinleyebilirsiniz:

kirkagac-haber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu