Haber

ESMEK Güz Dönemi Kayıtları Başladı

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi 22 Eylül’e kadar sürecek olan Sanat Mesleki Eğitim Kursları’nın (ESMEK) güz dönemi kayıtları büyük ilgi görüyor. Bu dönemde 11 farklı merkezde 250’den fazla branşta kursiyerlere yüz yüze ve online eğitimler verilecek.

Büyükşehir Belediye Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Büyükerşen tarafından 2001 yılında ‘Her Ev Atölye Olacak’ sloganıyla başlatılan ve Eskişehir’in eğitim markası haline dönüşen ESMEK’te güz dönemi kayıtları başladı.

Kurulduğu günden bu yana 250 binden fazla kursiyerin hayatına dokunan ESMEK, Yaz Okullarında 3.500’den fazla öğrenciye eğitim verecek ve Türkiye’nin 11 farklı merkezinde 250’den fazla şubede yüz yüze ve online eğitimler düzenleyecek. Güz Dönemi. ESMEK, il merkezinin yanı sıra Alpu, Çifteler, Sarıcakaya, Mihalgazi, İnönü ve Sivrihisar ilçelerindeki Mesleki Eğitim ve Öğretim Merkezi, Turistik El Sanatları Merkezi, Yunusemre Eğitim Merkezi, Emek Eğitim Merkezi ve 71 Evler Eğitim Merkezi’nde kayıt almaya devam ediyor. .

22 Eylül’e kadar devam edecek kayıtlar, Eskişehirlilerden yoğun ilgi görüyor. Eğitim merkezlerinde büyük bir yoğunluk yaşanırken, bu yıl El Sanatları Kursları, Enstrüman ve Müzik Kursları, Bilişim Kursları, Yabancı Dil Kursları, Kişisel Gelişim Kursları, Eğitim Destek Kursları, Çocuk Kursları, Spor Dans Kursları, Sanat ve Tasarım Kursları, Vatandaşlık Eğitimleri ve Çevrimiçi Eğitimler olmak üzere 250’den fazla dalda eğitim verilecek. Kayıt hakkında bilgi almak isteyenler ESMEK’in www.esmek.eskisehir.bel.tr internet sitesinden veya 0222 220 76 88 ve 0222 220 76 99 numaralı telefonlardan yetkililerle iletişime geçebilirler.

Kaynak: ANKA / Eğitim

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu