Yaşam

Hukuki süreç başladı! İnci Taneleri dizisi iptal edilebilir

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, Hazar Ergüçlü’nün başrolünde yer aldığı, Dilber karakteriyle öne çıkan “İnci Taneleri” dizisinin kaldırılması için yapımcıya dava açacaklarını ve RTÜK’e başvuracaklarını açıkladı. Demir, dizinin Ankara kültürünü yanlış yansıttığını belirtti.

PAYVON SAHNELERİYLE GÜNDEME GELDİK

Tanıtım görselinin yayınlandığı günden bu yana adından söz ettiren İnci Taneleri dizisi dün akşam ilk bölümüyle izleyici karşısına çıktı. Dizideki köşk sahneleri ve danslar büyük yankı uyandırdı. Bu durum bazı tepkilere neden oldu.

Payvon sahnelerinin kötü örnek olduğunu vurguladılar.

Ankara Seymenler Kulübü Derneği Başkanı Şerafettin Demir, dizinin köşk görselleriyle reklamının yapıldığını, fragmanda ana karakterin giydiği elbisenin bir internet sitesinde yayınlanarak aynı gün tükendiğini belirtti. Demir, “pavyon dansı kursu” açılmasına da tepki göstererek, bu durumun genç kızları cesaretlendirdiğini ve Ankara için bir utanç olduğunu vurguladı.

“YAYINDAN KALDIRILMASI İÇİN YASAL HAKLARIMIZI KULLANACAĞIZ”

Durakmedya’ya konuşan Demir, dizinin yayından kaldırılması için harekete geçtiklerini belirterek, “Köşk kültürü Ankara için övünülecek, öne çıkarılacak bir şey değil. Aslında Ankara denince akla gelen bir şeydir. Başkentimiz Ankara’ya yazıklar olsun ki köşk denince akla… Pavyonlar düşük ahlaki değerleri, kadın sömürüsünü, mafyayı temsil ediyor, çürümenin merkezleridir. Dizi ve sinemayla gündeme getirerek teşvik edecek başka bir şey bulamayan zihniyetler Milli Mücadele’nin merkezi olan Ankara’mız köşk kültürüyle değil, bir ülkenin kurtuluşunun ve Cumhuriyetimizin kuruluşunun en değerli unsuru olan, SEYMENLİK kültürüyle anılmalıdır. Oğuz kültürünün gelip bugüne kadar yaşamasına vesile oldu.Bunun için elimden geleni yapacağım. Dizinin yayından kaldırılması için yasal haklarımızı arayacağım.”

Kaynak: Haberler.com / Dergi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu